Description
Midea microwave with 20L capacity, 10 power levels and fully electronic control touch control with LCD display. Features 6 Preset Programs including time and weight defrost, Child Lock, Timer 60′, Eco & Defrost function that ensures excellent cooking & reheating results for every meal.
Specifications
| Model | MMOP01MZ-BK |
|---|---|
| Manufacturer | Midea |
| Color | Black |
| Installation type | Freestanding |
| Power | 700 W |
| Capacity | 20 l |
| Power Levels | 10 |
| Preset Programs | 6 |
| Grill | No |
| Steam | No |
| Display | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Net Weight | 10.5 kg |
| Dimensions (LxWxH) | 309 × 422 × 238 mm |
| Guarantee | 2 years |









Reviews
There are no reviews yet.