Description
Delonghi HVY1020 fan heater with 2000W power ideal for a comfortable atmosphere and warmth! It has Integrated handle for easier transportation, Anti-frost function that activates when the temperature falls below 5 °C and an adjustable room thermostat to adjust the desired temperature! In addition, its double insulation provides greater safety and its waterproof protection makes it suitable for use in the bathroom.
Specifications
| Model | HVY1020 |
|---|---|
| Manufacturer | Delonghi |
| Color | Grey/Blue |
| Power | 2000 W |
| Coverage | 17 m2 |
| Power Levels | 2 |
| Remote Control | No |
| Wheels | No |
| Net Weight | 1.52 kg |
| Dimensions (LxWxH) | 175 × 238 × 255 mm |
| Guarantee | 2 years |






Reviews
There are no reviews yet.