Description
| Model | HP1001-20 |
|---|---|
| Manufacturer | MateStar |
| Color | White |
| Power | 2000 W |
| Coverage | 18-22 m2 |
| Power Levels | 2 |
| Remote Control | No |
| Wheels | Yes |
| Temperature Range | 5-45 °C |
| Wi-Fi | No |
| Net Weight | 4 kg |
| Dimensions (LxWxH) | 248 × 803 × 570 mm |
| Guarantee | 2 years |
€109.95
Matestar HP1001-20 2000 Watt Panel Stove with adjustable thermostat, ideal for heating large spaces. You can carry it everywhere thanks to the easy-to-use handle and wheels it has.
In stock
| Model | HP1001-20 |
|---|---|
| Manufacturer | MateStar |
| Color | White |
| Power | 2000 W |
| Coverage | 18-22 m2 |
| Power Levels | 2 |
| Remote Control | No |
| Wheels | Yes |
| Temperature Range | 5-45 °C |
| Wi-Fi | No |
| Net Weight | 4 kg |
| Dimensions (LxWxH) | 248 × 803 × 570 mm |
| Guarantee | 2 years |
| Brand | Matestar |
|---|---|
| Type Heater | Convectors |
You must be logged in to post a review.

We use technologies like cookies to store and/or access device information.
Reviews
There are no reviews yet.